איך כדאי להשקיע את כספי החיסכון?

כולנו מבינים את החשיבות הגבוהה של חסכון כספי וכולנו גם שמענו לא מעט משפטים בסגנון של "שמירת גרוש לבן ליום שחור", או נחשפנו להטפות מצד ההורים או בני משפחה מבוגרים יותר, על החשיבות של חסכון כספי.
למעשה, גם ביום יום, רובינו עושים מאמצים על מנת לנסות ולהפחית את ההוצאות הכספיות – חלקנו משקיעים זמן רב בחיפוש אחר מבצעים, אחרים בוחרים לרכוש רכב חסכוני ויש כאלו, אשר מנהלים מעקבים יומיומיים אחרי ההוצאות שלהם, על מנת להבין מה הם צריכים לשנות.
אבל נשאלת השאלה, מה עושים עם כספים שכבר הצלחנו לחסוך? הרי זה דבר ידוע, שלתת להם סתם לשכב בבנק, זה לא מהלך חכם.
אז אם גם אתם הגעתם לשלב בו אתם מבקשים לקחת החלטה לגבי היכן כדאי להשקיע את כספי החיסכון שלכם, להלן מדריך אשר יוכל לסייע לכם בקבלת ההחלטות הנכונות.

 

השקעה בנדל"ן

ובכן, אם תשאלו לא מעט "מביני דבר", הם יגידו לכם שזה יכול להיות מעשה מאוד חכם להשקיע את הכסף בנדל"ן.
יחד עם זאת, חשוב לזכור, כי השקעה בנדל"ן דורשת הבנה בתחום – ואם אתם חשים שאינכם מבינים בתחום זה, חשוב שתפנו למישהו שכן מבין, על מנת שזה ייעץ וילווה אתכם בתהליך.
יש לקחת בחשבון, כי השקעה בנדל"ן טומנת בחובה גם סיכונים ולכן, חשוב לתכנן את ההשקעה בקפידה ולהבין בצורה מעמיקה את הסיכונים אל מול הסיכויים.
מצד שני, השקעה בנדל"ן נחשבת כיום, כאחת ההשקעות הבטוחות ביותר, עבור מי שלא מעוניין לקחת סיכונים ומבקש ליהנות מהשקעה יציבה וארוכת טווח.

 

השקעה במסלול מנייתי

שוק ההון הוא שוק תנודתי ומי שבכל זאת מחליט להשקיע את הכסף במסלול מנייתי, אמור לקחת בחשבון, שהוא לוקח סיכון מסוים – אשר יכול להיות גבוה.
חשוב שאותו אדם, ישאל את עצמו אם הוא מעוניין בהשקעה לטווח הזמן הארוך או הקצר – כאשר, במקרים בהם מדובר בהשקעה לטווח ארוך, הסיכונים יכולים להיות פחות גבוהים – כי גם  אם יש ירידות, לאחריהן יהיו לרוב עליות.
כמובן, שגם השקעה במסלול שכזה מצריכה ידע נרחב והיכרות מעמיקה עם שוק ההון – כך שמי שלא מחזיק בידע הזה, ההמלצה בעבורו, תהיה להיוועץ עם יועץ השקעות מקצועי.

 

השקעה במטבעות קריפטוגרפיים

כמובן, שכאשר מדברים על מטבעות קריפטוגרפיים, חושבים בראש ובראשונה על הביטקוין – אבל חשוב לזכור, שישנם מטבעות נוספים המשתייכים לקטגוריה זו.
מה שמאפיין את המטבעות הללו, זאת התנודתיות הגבוהה – אשר יכולה לפעול במידה רבה לטובת המשקיעים (לראיה, לא מעט הרוויחו מהביטקוין). יחד עם זאת, התנודתיות מהווה גם חיסרון, כי כמו שהרווחים היו גדולים, כך גם ההפסדים יכולים להיות משמעותיים – מדובר על תנודתיות אשר יכולה לבוא לידי ביטוי ברווח או בהפסד של מאות אחוזים – וזאת, בתוך פרק זמן קצר במיוחד של מספר חודשים.

כאמור, כל מי שרוצה להשקיע את כספי החסכון שלו, יגלה שעומדות לרשותו לא מעט אפשרויות רלוונטיות, כאשר את ההחלטה הוא אמור לבסס על מספר לא מבוטל של פרמטרים כגון: סכום הכסף אותו הוא מעוניין להשקיע, האם הוא מוכן לקחת סיכונים בהשקעה או שמחפש השקעות שהינן יותר "בטוחות", האם הוא מבקש אפיק חסכון לטווח קצר או לטווח ארוך וכמובן, איזו מהאפשרויות נראית לו כמתאימה ונכונה בעבורו מתוך היצע האפשרויות.
כמובן, שכאשר עולה קושי לקבל את ההחלטה באופן עצמאי, קיימת תמיד האפשרות לפנות ולהיוועץ עם יועץ השקעות מקצועי ומנוסה, על מנת שזה יכוון אותו לאפיק המתאים ביותר.

הליכים משפטיים בהוצאה לפועל

מנתוני רשות האכיפה והגבייה עולה, כי למעלה מ- 400,000 תיקי הוצאה לפועל נפתחים מידי שנה בישראל. במאמר זה נעמוד על הליכי ההוצאה לפועל ונציין מספר

רעיונות למתנה מקורית ליום האהבה

כל גבר רוצה להפתיע ולרגש את בת הזוג שלו במתנה כלשהי ביום האהבה. מדובר על יום מיוחד שבו הוא מביע בכל דרך אפשרית, את אהבתו

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

אינסטלטור: איזה עבודה הוא עושה?

אם אתם נתקלים בבעיות בצנרת, זה הזמן להזמין איש מקצוע. אבל מה עושה אינסטלטור? לאילו שירותים אפשר לצפות ממנו? בפוסט זה בבלוג, נדון בעבודה שעושים

איך להיות קצין בטיחות: המדריך המלא

האם יש לך אינטרס חזק לשמור על בטיחות האנשים? מחפשים קריירה מאתגרת ומתגמלת כאחד? אם כן, אז להיות קצין בטיחות עשוי להיות הבחירה המושלמת עבורך!

דירות למכירה נתניה – מכירה עם מתווך

בעיר נתניה ניתן לראות לא מעט דירות שונות המוצעות למכירה. בשנים האחרונות ישנם אנשים רבים שמחליטים למכור את הדירה שברשותם מסיבות שונות. יש כאלה שמחפשים