ביטוח מבנה למשכנתא – מה זה ולמה דורשים מאיתנו את זה?

נטילת משכנתא מהבנק לצורך רכישת נכס, היא דבר מאוד משמעותי. מדובר על הלוואה של סכום כסף רציני, אשר ניתן לנו בשביל שנוכל להשלים את העסקה לרכישת הנכס, ומנגד אנחנו נידרש להחזיר אותה לאורך תקופת זמן ארוכה של מספר שנים, כשלצד הסכום שלווינו אזי שעלינו גם להחזיר ריבית מסוימת בהתאם למסלול שבחרנו.

אך מעבר לעניין של ההלוואה עצמה, אנחנו נדרשים לבצע פעולות נוספות. צריך לזכור שהבנק או הגורם שנתן לנו את ההלוואה, למעשה השקיע בנו ובנכס שרכשנו, והוא ירצה להגן על ההשקעה שלו ולדעת שגם אם יקרה משהו הרי שהיא מוגנת והוא יוכל לקבל את כספו בחזרה. לכן אחת הדרישות מאיתנו היא לעשות ביטוח משכנתא. דרכו או דרך חברת הביטוח איתה אנחנו עובדים.

ביטוח משכנתא כולל שני חלקים. חלק אחד מתייחס לביטוח חיים של הלווה, כך שאם חס וחלילה קורה לו משהו, מחלה, פציעה, מוות, והוא איננו להתפרנס ולשלם בעצמו את המשכנתא, הרי הגורם המלווה הוא המוטב של הפוליסה ודרכה הוא יקבל את כספו בחזרה. כך מונעים מצב בו היורשים הפוטנציאליים של המלווה, יצטרכו להתמודד עם ההשלכות הכלכליות של המצב.

החלק השני של הפוליסה הוא ביטוח מבנה למשכנתא. חלק זה מתייחס למבנה עצמו ולמצב בו חס וחלילה קורה לו משהו. במצב רגיל, המוטב יהיה בעל הנכס שיקבל את כספי הביטוח בשביל לשפץ אותו. כאן המוטב הוא הגורם המלווה, כל עוד המשכנתא עדיין פעילה.

למה אנחנו צריכים לרכוש ביטוח מבנה משכנתא?

ההסבר לכך שאנחנו צריכים לרכוש ביטוח מבנה משכנתא הוא מאוד פשוט. הגורם המלווה משקיע בנו ובנכס שלנו, וכל עוד אנחנו לא החזרנו את מלוא המשכנתא, הרי שהנכס לא שלנו באופן מלא מבחינה פורמאלית. אם קורה לו משהו, אזי שהשקעתו של הגורם המלווה עלולה להיפגע, לכן אנחנו רוכשים ביטוח מבנה בשביל שנוכל לכסות את הנזקים וכך ההשקעה של אותו גורם לא תיפגע.

צריך לציין שתי נקודות. נקודה ראשונה, ביטוח מבנה משכנתא לא מתייחס לביטוח תכולה, מדובר על חלק נפרד ושונה לגמרי. נקודה שנייה, ברגע שאנחנו מחזירים את המשכנתא במלואה, אז אין לנו יותר צורך בביטוח מבנה משכנתא ואנחנו הופכים להיות המוטבים היחידים של הפוליסה.

איך רוכשים ביטוח מבנה משכנתא?

בעיקרון, הבנקים וגורמים אחרים יהיו מוכנים להציע לנו לרכוש ביטוח מבנה משכנתא ובכלל ביטוח משכנתא, אך אנחנו לא מחוייבים בהכרח לקנות דרכם. אנחנו בהחלט יכולים לפנות לחברות ביטוח שונות ולבחון מי מציעה לנו את הפוליסה המשתלמת ביותר עבורנו.

יחד עם זאת, אנחנו צריכים לבדוק מה הבנק או הגורם המממן דורש מאיתנו, בשביל לוודא שאכן אנחנו רוכשים פוליסה אופטימאלית שעומדת בכל התנאים לצורך קבלת משכנתא.

 

אלגנטיות מעודנת: התמכרות לצלחות יוקרה לשבת ולחגים

כשמדובר בחגיגת שבת וחגים, ישנה רמה מסוימת של הוד שרבים שואפים להגיע אליה. לכל פרט, מהמטעמים על השולחן ועד לאווירת החדר, תפקיד מכריע ביצירת חוויה בלתי נשכחת ומשמעותית. מרכיב חיוני אחד שאסור להתעלם ממנו הוא בחירת הצלחות. סט צלחות יוקרתי יכול לרומם כל בית ולהוסיף אווירה של תחכום ואלגנטיות לחגיגות.

בקעת אונו | מידע בנושא נדל"ן

אם אתם מחפשים סביבה איכותית לגור בה, כדאי שתכירו את בקעת אונו. מדובר בעמק בשפלה, במעגל השלישי של גוש דן לאחר רמת גן, תל אביב וגבעתיים. בקעת אונו כוללת בתוכה מספר ערים, לרבות: קריית אונו, גני תקווה, יהוד-מונסון, סביון, אור יהודה וחלק מהשכונות המזרחיות של רמת גן. היישובים השונים בבקעת אונו מצויים בדרגות התפתחות שונות, אך אין ספק כי הבקעה כולה עוברת מתיחת פנים משמעותית ביותר הכוללת בין היתר: פרויקטים בתחום התחדשות עירונית בשכונות ישנות, הקמה של שכונות חדשות, הקמה של מתחמי תעסוקה ופנאי ומעל הכל הקמת הקו הסגול של הרכבת הקלה שעבור לאורך כביש 461 ויחבר את תושבי הבקעה ביעילות ובקלות לכל אזור גוש דן.

כל מה שרציתם לדעת על כלים חד פעמיים

הם משמשים אותנו למסיבות, לחגיגות מיוחדות ואפילו לחגים והיום עולם הכלים החד פעמיים פורח מאי פעם. ניתן למצוא כלים בכל הגדלים, הסוגים והצבעים, הם יכולים

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

דרכי טיפול באקנה

אקנה היא תופעה במסגרתה מופיעים פצעים מוגלתיים באזור שונים בגוף. מדובר על תופעה נפוצה בגיל ההתבגרות, אך היא עשויה להתפרץ גם בגילאים אחרים. עליכם להיות

למה כדאי להשקיע במתנות לעובדים?

חלוקת מתנות לעובדים מפעם לפעם הפכה להיות דבר שבשגרה והעובדים כבר יודעים מתי לצפות לקבלת המתנה מהמעסיק. עם הזמן יש רעיונות חדשים ומקוריים למתנות עצמן