ביטוח מבנה למשכנתא – מה זה ולמה דורשים מאיתנו את זה?

נטילת משכנתא מהבנק לצורך רכישת נכס, היא דבר מאוד משמעותי. מדובר על הלוואה של סכום כסף רציני, אשר ניתן לנו בשביל שנוכל להשלים את העסקה לרכישת הנכס, ומנגד אנחנו נידרש להחזיר אותה לאורך תקופת זמן ארוכה של מספר שנים, כשלצד הסכום שלווינו אזי שעלינו גם להחזיר ריבית מסוימת בהתאם למסלול שבחרנו.

אך מעבר לעניין של ההלוואה עצמה, אנחנו נדרשים לבצע פעולות נוספות. צריך לזכור שהבנק או הגורם שנתן לנו את ההלוואה, למעשה השקיע בנו ובנכס שרכשנו, והוא ירצה להגן על ההשקעה שלו ולדעת שגם אם יקרה משהו הרי שהיא מוגנת והוא יוכל לקבל את כספו בחזרה. לכן אחת הדרישות מאיתנו היא לעשות ביטוח משכנתא. דרכו או דרך חברת הביטוח איתה אנחנו עובדים.

ביטוח משכנתא כולל שני חלקים. חלק אחד מתייחס לביטוח חיים של הלווה, כך שאם חס וחלילה קורה לו משהו, מחלה, פציעה, מוות, והוא איננו להתפרנס ולשלם בעצמו את המשכנתא, הרי הגורם המלווה הוא המוטב של הפוליסה ודרכה הוא יקבל את כספו בחזרה. כך מונעים מצב בו היורשים הפוטנציאליים של המלווה, יצטרכו להתמודד עם ההשלכות הכלכליות של המצב.

החלק השני של הפוליסה הוא ביטוח מבנה למשכנתא. חלק זה מתייחס למבנה עצמו ולמצב בו חס וחלילה קורה לו משהו. במצב רגיל, המוטב יהיה בעל הנכס שיקבל את כספי הביטוח בשביל לשפץ אותו. כאן המוטב הוא הגורם המלווה, כל עוד המשכנתא עדיין פעילה.

למה אנחנו צריכים לרכוש ביטוח מבנה משכנתא?

ההסבר לכך שאנחנו צריכים לרכוש ביטוח מבנה משכנתא הוא מאוד פשוט. הגורם המלווה משקיע בנו ובנכס שלנו, וכל עוד אנחנו לא החזרנו את מלוא המשכנתא, הרי שהנכס לא שלנו באופן מלא מבחינה פורמאלית. אם קורה לו משהו, אזי שהשקעתו של הגורם המלווה עלולה להיפגע, לכן אנחנו רוכשים ביטוח מבנה בשביל שנוכל לכסות את הנזקים וכך ההשקעה של אותו גורם לא תיפגע.

צריך לציין שתי נקודות. נקודה ראשונה, ביטוח מבנה משכנתא לא מתייחס לביטוח תכולה, מדובר על חלק נפרד ושונה לגמרי. נקודה שנייה, ברגע שאנחנו מחזירים את המשכנתא במלואה, אז אין לנו יותר צורך בביטוח מבנה משכנתא ואנחנו הופכים להיות המוטבים היחידים של הפוליסה.

איך רוכשים ביטוח מבנה משכנתא?

בעיקרון, הבנקים וגורמים אחרים יהיו מוכנים להציע לנו לרכוש ביטוח מבנה משכנתא ובכלל ביטוח משכנתא, אך אנחנו לא מחוייבים בהכרח לקנות דרכם. אנחנו בהחלט יכולים לפנות לחברות ביטוח שונות ולבחון מי מציעה לנו את הפוליסה המשתלמת ביותר עבורנו.

יחד עם זאת, אנחנו צריכים לבדוק מה הבנק או הגורם המממן דורש מאיתנו, בשביל לוודא שאכן אנחנו רוכשים פוליסה אופטימאלית שעומדת בכל התנאים לצורך קבלת משכנתא.

 

קורס איפור

איך בוחרים קורס מקצועי?

שוק העבודה המשתנה במהירות של ימינו מחייב בחירת קורס מקצועי נכון ומתאים לקצב המשתנה של חיינו. זוהי החלטה שלא רק סוללת את הדרך לצמיחה, אלא גם משפיעה באופן משמעותי על סיכויי הקריירה העתידיים. המסע למציאת הקורס המושלם כרוך בהבנת לא רק התשוקה והאינטרסים של האדם, אלא גם בהיבטים המעשיים כגון יכולת תעסוקה, ביקוש בשוק והנוף המשתנה של תעשיות שונות. "ניווט בדרך לקורס המקצועי הנכון: מדריך מקיף" נועד לצייד אנשי מקצוע שאפתנים בגישה מובנית לקבלת החלטה מכרעת זו. על ידי הגדרת מטרות תעסוקה בקפידה, מיפוי מיומנויות אישיות לצורכי השוק ושקילת פרמטרים קריטיים של הקורס, אנשים יכולים לקבל החלטות מושכלות התואמות את שאיפות הקריירה שלהם ודרישות התעשייה. מדריך זה מוקדש לפישוט התהליך המורכב של בחירת קורס מקצועי, ומבטיח שיהיה אבן דרך לקריירה מתגמלת.

ביובית

תחזוקת צנרת ביוב מדריך מקיף למניעת סתימות

תחזוקה וניקוי נכונים של צנרת הביוב חיוניים למניעת סתימות ולהבטחת פעילות תקינה של מערכת האינסטלציה שלכם. הזנחת משימה חיונית זו עלולה להוביל לתיקונים יקרים וריחות לא נעימים בבית או בעסק. במדריך מקיף זה, נדון בטיפים ובטכניקות יעילות שיעזרו לכם לתחזק ולנקות את צנרת הביוב שלכם, לשמור עליהם ללא סתימות ולפעול בצורה מיטבית.

משחקי חצר לילדים

6 משחקי חצר מרתקים לילדים שכל המשפחה תהנה מהם

כשמדובר ביצירת חוויות ביתיות בלתי נשכחות, מעט דברים יכולים לספק את השמחה והצחוק שמשחקי חצר מביאים לילדים. אם אתם מחפשים דרכים לספק חווית משחק לילדים הקטנים שלכם בחצר הביתית שלכם, אנחנו דאגנו לכם. הנה משחקי חצר לילדים שבטוח ישמחו וירתקו את כל המשפחה.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

אלגנטיות מעודנת: התמכרות לצלחות יוקרה לשבת ולחגים

כשמדובר בחגיגת שבת וחגים, ישנה רמה מסוימת של הוד שרבים שואפים להגיע אליה. לכל פרט, מהמטעמים על השולחן ועד לאווירת החדר, תפקיד מכריע ביצירת חוויה בלתי נשכחת ומשמעותית. מרכיב חיוני אחד שאסור להתעלם ממנו הוא בחירת הצלחות. סט צלחות יוקרתי יכול לרומם כל בית ולהוסיף אווירה של תחכום ואלגנטיות לחגיגות.

בקעת אונו | מידע בנושא נדל"ן

אם אתם מחפשים סביבה איכותית לגור בה, כדאי שתכירו את בקעת אונו. מדובר בעמק בשפלה, במעגל השלישי של גוש דן לאחר רמת גן, תל אביב וגבעתיים. בקעת אונו כוללת בתוכה מספר ערים, לרבות: קריית אונו, גני תקווה, יהוד-מונסון, סביון, אור יהודה וחלק מהשכונות המזרחיות של רמת גן. היישובים השונים בבקעת אונו מצויים בדרגות התפתחות שונות, אך אין ספק כי הבקעה כולה עוברת מתיחת פנים משמעותית ביותר הכוללת בין היתר: פרויקטים בתחום התחדשות עירונית בשכונות ישנות, הקמה של שכונות חדשות, הקמה של מתחמי תעסוקה ופנאי ומעל הכל הקמת הקו הסגול של הרכבת הקלה שעבור לאורך כביש 461 ויחבר את תושבי הבקעה ביעילות ובקלות לכל אזור גוש דן.