ביטוח מקיף – באילו מקרים נשקיע בפוליסה ובאילו מקרים מומלץ להשקיע פחות

אחת הפוליסות החשובות ביותר שעומדות לרשותנו, בוודאי בתור בעלי רכב פרטי או אחר, זו פוליסת ביטוח מקיף. פוליסה זו היא חלק משלושת הפוליסות שנכללות בתרכיב של ביטוח רכב, לצד ביטוח חובה קיימות שתי אפשרויות להרחבה, ביטוח צד ג' וביטוח מקיף כאשר הן בגדר רשות בלבד, ויחד עם זאת, יהיה נכון מצידנו להשקיע בהן.

הרעיון של ביטוח מקיף הוא לספק לנו כיסויים מסוגים שונים לדברים שעלולים לקרות לרכב עצמו, בין אם זה בעת תאונה, גניבה, שריפה, חבלה במכוון או לא במכוון, תקלה או בכל מקרה אחר. הביטוח לא מתייחס למקרים בהם אנחנו או מי מהנוסעים נפגע, וכן גם לא מקרים בהם גורמים מחוץ לרכב נפגעים על ידנו.

ביטוח מקיף מתייחס, בין היתר, למקרים כגון: גניבת רכב, פריצה לרכב, שריפה, חבלה, תאונה, פגיעה בשמשות, פגיעה בפנסים, גניבה של רכיבים מתוך הרכב או במנגנון הרכב, נזקים טכניים ועוד שורה ארוכה של דברים. ככל שחולף הזמן והרכבים הופכים להיות יותר משוכללים, כך גם הפוליסות משתנות בהתאם, כולל בכל מה שקשור להיבטים של אבטחה ומיגון. חברות ביטוח נותנות המחה בביטוח למי שהתקין מכשירים ואמצעים שונים למיגון, מתוך כוונה לצמצם את הסיכון שהן לוקחות על עצמן דרך הפוליסה.

מתי נשקיע בביטוח מקיף ומתי נשקיע פחות?

בעיקרון, מומלץ לכל בעל רכב לרכוש ביטוח מקיף מתוך הבנה שיכולים לקרות מקרים שונים בהם יידרש להשתמש בפוליסה. היא כוללת כיסויים שונים בעלויות משתנות, שיכולות לתת לנו מענה כלכלי ואחר, דבר שבוודאי יהפוך את השימוש ברכב להרבה יותר נעים ויכול לחסוך לנו הרבה מאוד כסף. אפילו אם נממש את הפוליסה רק פעם אחת, עדיין זה יכול להגיע לסכומים משמעותיים שישתלמו אל מול המחיר שאנחנו נדרשנו לשלם עבורה.

יחד עם זאת, ישנם מקרים שמומלץ יותר להשקיע בביטוח מקיף, למשל, אם מדובר ברכב יקר, רכב בעל ערך גבוה, רכב יוצא דופן (לדוגמא רכב אספנים), אם מדובר ברכב היחידי שאנחנו מחזיקים ואין לנו אפשרות לרכוש רכב אחר לצידו או במקומו. כשהרכב שלנו הוא אמצעי חשוב עבורנו לחיים ולעבודה, אזי רצוי מאוד להשקיע ברכישת ביטוח מקיף שיתאים לצרכים שלו, גם אם זה בעלויות גבוהות יחסית.

מנגד, אם מדובר על רכב ישן, זול, פשוט, ייתכן מאוד שלא ישתלם לנו להשקיע יותר מדי בפוליסה, מאחר ועלויות ההשקעה יעלו על ערך הרכב עצמו. אנחנו צריכים לבחון מה הפוליסה מספקת לנו ועד כמה זה משתלם לנו מבחינה כלכלית להשקיע בה. מאוד ייתכן שנוכל להסיר סעיפים מסוימים בשביל לחסוך בעלות הפוליסה.

כיצד עושים זאת בצורה הנכונה?

הדרך הנכונה לעשות זאת, היא באמצעות מנגנון השוואת מחירים של אתר WOBI, שם אנחנו יכולים לקבל הצעות מחיר מחברות ביטוח שונות, לבחון אותן, להשוות ביניהן ואז להחליט איזו פוליסה משתלמת מבחינת עלויות וכיסויים.

 

קורס איפור

איך בוחרים קורס מקצועי?

שוק העבודה המשתנה במהירות של ימינו מחייב בחירת קורס מקצועי נכון ומתאים לקצב המשתנה של חיינו. זוהי החלטה שלא רק סוללת את הדרך לצמיחה, אלא גם משפיעה באופן משמעותי על סיכויי הקריירה העתידיים. המסע למציאת הקורס המושלם כרוך בהבנת לא רק התשוקה והאינטרסים של האדם, אלא גם בהיבטים המעשיים כגון יכולת תעסוקה, ביקוש בשוק והנוף המשתנה של תעשיות שונות. "ניווט בדרך לקורס המקצועי הנכון: מדריך מקיף" נועד לצייד אנשי מקצוע שאפתנים בגישה מובנית לקבלת החלטה מכרעת זו. על ידי הגדרת מטרות תעסוקה בקפידה, מיפוי מיומנויות אישיות לצורכי השוק ושקילת פרמטרים קריטיים של הקורס, אנשים יכולים לקבל החלטות מושכלות התואמות את שאיפות הקריירה שלהם ודרישות התעשייה. מדריך זה מוקדש לפישוט התהליך המורכב של בחירת קורס מקצועי, ומבטיח שיהיה אבן דרך לקריירה מתגמלת.

ביובית

תחזוקת צנרת ביוב מדריך מקיף למניעת סתימות

תחזוקה וניקוי נכונים של צנרת הביוב חיוניים למניעת סתימות ולהבטחת פעילות תקינה של מערכת האינסטלציה שלכם. הזנחת משימה חיונית זו עלולה להוביל לתיקונים יקרים וריחות לא נעימים בבית או בעסק. במדריך מקיף זה, נדון בטיפים ובטכניקות יעילות שיעזרו לכם לתחזק ולנקות את צנרת הביוב שלכם, לשמור עליהם ללא סתימות ולפעול בצורה מיטבית.

משחקי חצר לילדים

6 משחקי חצר מרתקים לילדים שכל המשפחה תהנה מהם

כשמדובר ביצירת חוויות ביתיות בלתי נשכחות, מעט דברים יכולים לספק את השמחה והצחוק שמשחקי חצר מביאים לילדים. אם אתם מחפשים דרכים לספק חווית משחק לילדים הקטנים שלכם בחצר הביתית שלכם, אנחנו דאגנו לכם. הנה משחקי חצר לילדים שבטוח ישמחו וירתקו את כל המשפחה.

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

אלגנטיות מעודנת: התמכרות לצלחות יוקרה לשבת ולחגים

כשמדובר בחגיגת שבת וחגים, ישנה רמה מסוימת של הוד שרבים שואפים להגיע אליה. לכל פרט, מהמטעמים על השולחן ועד לאווירת החדר, תפקיד מכריע ביצירת חוויה בלתי נשכחת ומשמעותית. מרכיב חיוני אחד שאסור להתעלם ממנו הוא בחירת הצלחות. סט צלחות יוקרתי יכול לרומם כל בית ולהוסיף אווירה של תחכום ואלגנטיות לחגיגות.

בקעת אונו | מידע בנושא נדל"ן

אם אתם מחפשים סביבה איכותית לגור בה, כדאי שתכירו את בקעת אונו. מדובר בעמק בשפלה, במעגל השלישי של גוש דן לאחר רמת גן, תל אביב וגבעתיים. בקעת אונו כוללת בתוכה מספר ערים, לרבות: קריית אונו, גני תקווה, יהוד-מונסון, סביון, אור יהודה וחלק מהשכונות המזרחיות של רמת גן. היישובים השונים בבקעת אונו מצויים בדרגות התפתחות שונות, אך אין ספק כי הבקעה כולה עוברת מתיחת פנים משמעותית ביותר הכוללת בין היתר: פרויקטים בתחום התחדשות עירונית בשכונות ישנות, הקמה של שכונות חדשות, הקמה של מתחמי תעסוקה ופנאי ומעל הכל הקמת הקו הסגול של הרכבת הקלה שעבור לאורך כביש 461 ויחבר את תושבי הבקעה ביעילות ובקלות לכל אזור גוש דן.